| Gabialexa7 a întrebat:

Bună ziua, as dori și eu un pfa colaborator cu bolt food curier.
Care sa ia doar comision fără carte de munca.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce doresti tu nu este posibil din punct de vedere legal.
PFA - inseamna PERSOANA fizica autorizata, adica 1 singura persoana care are contract cu bolt (sau orice alta firma de curierat), care nu poate face angajari, si nu-ti poate da tie munca pe autorizatia lui, unica de PFA.

Fa-ti tu un PFA si atunci semnezi contract de colaborarea cu o firma de curierat fiind platit conform contractului standard impus de Bolt sau firma care patroneaza, plataa facandu-se de obicei la fiecare drum parcurs, asa cum sunt platiti toti curierii.