| Crian6651 a întrebat:

Bună ziua!
Ce-mi recomandați, meseria de avocat sau cea de doctor.
Vă mulțumesc!
Dau funda!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai tu poti sti. Noi nu stim ce inclinatii ai.
Ambele facultati sunt grele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Medicina o faci daca ai o pasiune pentru domeniu. daca nu ai pasiune pentru medicina o sa fii un medic mediocru.

| ReddY25 a răspuns:

Ce-ți place ție mai mult

| anonim3247 a răspuns:

Avocat e mai bine.

| anonim3247 a răspuns:

Ca doctor e mai simplu după facultate.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Fii în viitor! Ce adori din tot sufletul și te-ai trezi și la 12 din noapte să practici? Fă-i un exercițiu de imaginație! Numai bine!

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Nici una nici alta daca nu o faci din pasiune ci doar pentru bani. Nefiind atras de niciuna, nu o vei practica corect si nici banii nu vor veni.

| katin a răspuns:

E o diferenta enorma intre cele doua meserii. Pe ce criterii alegi? Financiare? Asa nu vei fi bun in nici una.

| Celula44 a răspuns:

Ce îți place ție mai mult, evident