| Caduceus a întrebat:

Buna ziua!
Daca termin "ingineria electrica" pot opta pentru o meserie in domeniul educatiei, sa predau fizica in scoli sau licee?

Răspuns Câştigător
| Andreea_Sorana_1975 a răspuns:

Si noi avem un profesor de fizica care a terminat ingineria electrica deci da!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiind de profil real, cu studii de matematici avansate, poti cere echivalarea studiilor cu studiile de fac. de matematica. Unica problema poate fi cu pregatirile de pedagogie, dar acesta doar la definitivare.
La materii tehnice (electrice) ai sanse mai mari.

| Ioanaah a răspuns:

Din cate stiu, liceul nu prea are legatura cu facultatea.
Daca iti doresti, te duci la o facultate in domeniu, si poate vei reusi. Cunosc persoane care de la Stiinte ale naturii a ajuns Manager.
Orice e posibil in zilele noastre.

| Caduceus explică (pentru Ioanaah):

Nu ai inteles intrebarea, citeste-o din nou!

| alex944543 a răspuns:

Salut,da se poate sa predai orice materie pe care o faci în facultate dar este nevoie sa faci un curs de pedagogie care se poate face in cadrul facultății din câte stiu.