| OMEGALIN a întrebat:

Buna ziua!
Doresc sa intreb ce recomandari aveti pentru locuri de munca care sa le poti face in timpul facultatii si sa nu iti afecteze timpul, deci ma refer sa aiba un program care sa nu coincida cu cel al orelor de curs... Daca imi poate oferii cineva o lista cu cateva idei si avantaje si dezavantaje...

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

In general, cand te angajezi, profesorii de la universitate pot accepta sa faci cursuri si seminarii cu alte grupe decat a ta, daca programul de la job nu permite sa fii prezent odata cu grupul de colegi cu care ai fost repartizat. Sunt si profesori mai pretentiosi, dar cand e vorba de un loc de munca eu spun ca ar trebui sa existe intelegere din partea lor. Daca gasesti un job pe timpul facultatii, cu seminariile si cursurile acesteia sigur te vei descurca in paralel, fara ca ele sa se intersecteze ca interval de timp. Dar trebuie sa anunti la facultate situatia ta. Bafta la studii si spor la jobul gasit!