| DIGIT4L a întrebat:

sunt student in anul 2 la facultatea de inginerie (T.C.M., la buget) si as dori sa ma "reprofilez". As dori sa urmez o cariera in politie sau jandarmerie (chiar si armata dar primele 2 variante primeaza). Nu stiu exact ce sa fac, ce pasi sa urmez...sa inghet anul presupun? Eu m-as orienta spre scoala de subofiteri de la Falticeni. Ce alte variante mi-ati recomanda? Multumesc mult si va doresc sarbatori pascale fericite happy

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să fi înscris la o formă de învățământ, cănd aplici la o școală de poliție. Astfel cu anul înghețat, dta ești încă student acolo. Ca să aplici, trebuie să renunți definitiv la ceea ce faci acum.