| numedeutilizator a întrebat:

Buna ziua tuturor! saptamana trecuta am fost la un interviu, ar fi trebuit sa ma intalnesc cu doamna coordonator insa aceasta nu s-a mai putut prezenta si m-a trimis la domnul director al firmei. lunea trecuta am avut inteviul, parea multumit si eu am fost foarte incantata de prestatia mea. M-a trecut in agenta si mi-a spus ca o sa ma contacteze coordomatoarea. am tot asteptat, dar nu stiu cum sa fac, sper din suflet sa imi iau postul. intrebarea mea este, ce a sfatuiti sa fac? sa o sun eu? sa ii dau un mesaj? ce sa ii scriu? am doar numarul ei de telefon. nu vreau sa o dau in bara. multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| CretAlex a răspuns:

Parerea mea este sa o suni tu!
O suni si ii explici ca ai fost la interviu, directorul firmei tea trecut in agenda si a zis ca o sa te contacteze coordonatoarea.

O suni, te prezinti frumos dupa care o intrebi daca ai fost admisa sau respinsa la interviu ca sa stii. Nu ai nimic de pierdut, in cel mai rau caz o sa iti zica ca a angajat deja pe altcineva.

FUNDA?

| numedeutilizator explică (pentru CretAlex):

Am fost sunata si raspunsul a fost unul pozitiv, deci m-au acceptat. multumesc pentru sfat! :*

2 răspunsuri:
| Baby04 a răspuns:

Incearca cum a spus CretAlex si intre timp cauta-ti si alt job! Niciodata nu spune niciodata!