| JustThat a întrebat:

Ca ce ma pot angaja dupa ce termin facultatea de limbi straine? Cat de greu este la admitere? Aveti idee cate persoane sunt pe loc?

4 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Te angajezi ca translator, iar daca faci optionalul de pedagogie, poti prinde un post de profesor.

Cat de greu e a admitere?! Depinde cat e bine inveti. big grin

Vezi listele cu cei admisi in anii trecuti si mai depinde si de sectia pe care o vrei. happy

| AlexandrulS a răspuns:

Profesor la stat daca vrei 1000 de lei pe luna, translator in tara daca vrei 200, 300 de euro pe luna sau translator in afara la un parlament ceva si iei 2-3 mi+ de euro

| Trandafirii a răspuns:

Pai te poti face, profesor de engleza sau franceza, asta e buna, multe scoli duc lipsa de asa ceva.

| Trandafirii a răspuns:

Simplu, profesor.