| Claudia_3811 a întrebat:

Cam cat costa sa intru la facultatea de stiinte economice "aurel vlaicu" arad fara bursa?

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Uite numarul de telefon, suna si cere detalii, taxa de inscriere anul asta a fost 50 RON Telefon: 0257-28. 30. 10, 0257-28. 00. 70

| dragalasica a răspuns:

Nu te costa nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca daca exista locuri de la buget, fara taxa, atunci ai nevoie de ceva meditatii, ca sa iei concursul. Alea costa; restul, inscriere, taxe de examene, sunt nesemnificative, si se aplica la orice facultate ai candida.

| anda1313 a răspuns:

Fara bursa la facultate platesti doar taxa de inscriere 50 lei.
Ce te-ar mai costa in plus pentru dosarul de inscriere sunt:
-adeverinta medicala (o ceri de la medicul de familie si apoi mergi la laborator si radiografie), adeverinta care trebuie sa o depui la dosarul de inscriere si care trebuie sa contina:
-analizele de sange (rbv) care costa intre 4 si 8 lei depinde de laborator,
-analiza de plamani, care costa intre 20 si 30 lei depinde de cabinetul medical,
-si daca platesti sau nu la medicul de familie pentru adeverinta, costa cam 10-15 lei depinde de medicul de familie, adeverinta pe care scrie ca 1."nu figurezi cu boli psihice si cronice in evidenta lor" si 2. ti-ai trecute si vaccinele facute de a lungul anilor. Acum facultatea accepta si sa declare doctorul pe adeverinta ca esti vaccinat conform normei sanitare fara sa iti mai treaca toate vaccinele de la 1 la 18 ani,
-poze (2) in caz ca nu ai, sau vrei altele, cam 10 lei,
-copiile xerox dupa certificatul de nastere nu intra la costuri ca e neglijabil.
Atat imi amintesc momentan.Succes! Sa ne anunti ca esti pe lista bursierilor.