| adela2012 a întrebat:

Cam ce se face la Facultatea de comunicare si relatii cu publicul si cea de Stiinte Sociale? Sunt sanse sa iti gasesti de lucru dupa terminarea lor?

1 răspuns:
| StefanAdrian911 a răspuns:

Buna Adela.
In anul al doilea de studiu, daca nu ma insel, este o materie prin care tu trebuie sa faci practica, intr-o firma, iar prin practica facuta la firma aceea tu primesti note la facultate. Mai exact, esti angajat la firma respectiva, cu salariu si tot, chiar si in timpul facultatii.
Depinde doar de tine, cum te mentii cu mediile si invatatura, ca sa ajungi unde trebuie.