| Alex a întrebat:

Cand te duci la un interviu in afara de C.V., iti trebuie sa ai o scrisoare de intentie la tine?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scrisoarea de intenție este o convingere mult mai mare decât un C.v. simplu.
Succes!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Aia e optionala, e scrisoarea de prezentare care se lasa cu cv-ul nu cand mergi la interviu.

| CataC a răspuns:

Salut
Nu e obligatoriu, dar e un avantaj.
Iti ia maxim 30 minute sa faci una buna.
Nu esti singurul candidat, de ce sa pornesti cu un minus fata de restul?
Bafta

| Decebalul a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat.

| wrath007 a răspuns:

Pai nu e obligatoriu sa ai acea scrisoare. funda te rog frumos?

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Cand te duci la un interviu, nu are rost sa prezinti o scrisoare de intentie. Scrisoarea de intentie se ataseaza la CV de obicei (optional) cand trimiti CV-ul fara tine (adica pe mail, prin fax, printr-un prieten etc). Cand te prezinti in persoana la un interviu, tot ceea ce ai fi spus in scrisoarea de intentie se comunica prin discutie libera cu angajatorul. De obicei el pune intrebari si candidatul raspunde dar am vazut si situatii in care angajatorul habar nu avea de unde sa inceapa si candidatul conducea discutia.