| Sufletel92 a întrebat:

Care e cea mai buna meserie? Ce va place?

Răspuns Câştigător
| FunnyFrog a răspuns:

Cea mai buna meserie este aceea care iti place.Trebuie sa iti urmezi visele si sa faci ceea ce iti place. Eu mereu mi-am dorit sa fiu actrita sau cantareata intr-un cuvant vedeta. Ar fi foarte frumos sa fiu si scriitore.In fine, de mica ar trebui sa iti pui o cariera in cap ca pe parcurs sa muncesti ca sa iti urmezi visul. Eu ca sa devin vedeta am inceput cu modellingul iar mai departe am sa vad ce urmeaza. Bye si mult succes! Urmeaza-ti visele! Mergi atent pe calea ta! Bye love struck

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cea mai buna meserie este cea pe care o faci din placere, din talent.

| MisterKat a răspuns:

Bucatar - faci mancare, e o arta, la fel si meseria de Cofetar!
Cantaret - faci oamenii sa simta ceea ce ei n-au simtit, ii ajuti in evoluarea lor sufleteasca!
Educator - formezi copiii!
Medic Veterinar - o meserie nobila, animele sunt cele mai sincere fiinte si pure, de asemenea!
As mai continua, dar e cam tarziu...
O seara buna!

| Lora a răspuns:

Arhitect e clasata pe locul 3 intre cele mai bune meserii primele doua fiind cele de star bine-nteles

| emaema a răspuns:

Dintr-un punct de vedere " cea mai buna meserie " ar putea fi cea care iti asigura un venit destul de bun ca sa faci fata greutatilor de zi cu zi. din alt punct de vedere " cea mai buna meserie "este cea care iti place si pe care o poti face fara sa te " stesezi inutil ". trebuie sa ti cont si de ceea ce iti place, de inclinatii, de aptitudini ...eu sunt logoped. lucrez in invatamant. pana acum multi ani invatamantul era o poarta pe care puteai sa intrii si sa te realizezi ca om, ca cercetator, ca formator de opinie. acum dupa cum se vede... e putin dus de rapa. asta nu inseamna insa ca oamenii, profesorii carora le place ceea ce fac nu isi fac meseria in continuare chiar daca greutatile vietii de zi cu zi ii coplesesc de multe ori. dar cel mai bine este sa-ti urmezi propriile ganduri si dorinte pe care nici unul din noi cei care iti raspundem nu le putem sti. intotdeauna raspunsurile salasuiesc in noi si trebuie sa le scoatem singuri la lumina.

| Jadis a răspuns:

Avocat happy ca tata :d

| LoveAngel223 a răspuns:

Medic
Spion
Boss

| βÚβÚ a răspuns:

Cea mai buna meserie e aceea unde se castiga mult si bine, nu? laughing big grin

| Bubuletz a răspuns:

Mie una imi place meseria de stewardesa.Asta si vreau sa fac dupa ce termin facultatea.; XTie ce job iti place?

| ♥ℓiαnα♥ a răspuns:

Buna
Meseria mea "de vis" este sa fiu scriitoare, stiu, este stupid laughing, dar am visat asta de cand aveam 7 ani si mai am muult timp cand as putea sa fac asta "din placere" happy.
In al doilea rand m-am gandit la detectiv, investigator (ideea venind din mai multe romane politiste laughing). Am sa incerc poate in viitor asta, dar mai am destul timp sa ma gandesc mai serios.
Ar fi interesant sa ajung psiholog laughing mi-ar placea asta, dar stiu ca n-as avea prea multe sanse.
Oricum, tie ce meserie ti-ar placea? happy

| Sufletel92 explică:

Eu nu-s hotarata.De asta am intrebat. O sa ma gandesc, si o sa fac alegerea, sper, potrivita pentru mine.happy

| datesraluca a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci ce iti place tie, eu de exemplu sunt contabila si nu m-as vedea facand altceva.

Bafta!

| Tudor_2366 a răspuns:

Cea mai buna meserie? happy
Tehnician de îndepărtare a deșeurilor.
Lăsând gluma la o parte, aș vrea să urmez o carieră în avocatură. Mă caracterizează.
Plănuiesc de asemenea ca pe timpul facultății să mai scot un ban în plus, practicând dj-ingul.
Cam atât.
Take care happy