| Zaharia_Popa_1996 a întrebat:

Care este diferența dintre un muncitor necalificat si unul entry level?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: muncitorul calificat are o diploma/atestat/certificat de calificare intr-o anumita meserie, muncitorul necalificat nu are nici o calificare.
Din acest punct de vedere n-are importanta ca muncitorul calificat este incepator sau cu experienta in meserie, importanta este calificarea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O experienta de inceput intr-o meserie este entry-level. Muncitor calificat este cu pregatire in domeniu dar n-are legatura cu vechimea (entry-level, middle-level si senior-level).

| Zaharia_Popa_1996 explică:

Deci nu e nici o diferență între entry level și necalificat, nu?