| Hoffmann a întrebat:

Care profil iti ofera mai multe posibilitati de viitor stiinte sociale sau filologie? Ce facultati poti urma dupa aceste profile?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Filologie poţi să te duci la limbi străini şi poate prinzi undeva bine ca traslator.

| AnneAlly a răspuns:

Din cele 2 eu as alege filologie.ca si facultati de urmat dupa filologie ar fi litere, limbi straine, jurnalism, pedagogie..plus ca limbile straine sunt la mare cautare. la stiinte sociale se face istorie, franceza, latina ..depinde de ce iti place si tie acum