| Alin0308 a întrebat:

Care specializare e mai buna la facultate de Electronica Comunicatii si tehnologia informatiilor:
1Electronica aplicata
2Microelectronica,optoelectronica si nanotehnologii
3Tehnologii si sisteme de telecomunicatii

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

La cum este piata din Romania la ora actuala ordinea ar cam fi 3 2 1. Dar se poate schimba oricand. In facultate se fac aceleasi materiu in primii 2 ani. Pe urma difera.

| Alin0308 explică (pentru GdX):

Eu fac acesta facultate, dar in limba engleza, si cred ca pentru engleza exista o singura specializare si anume tehnologii si sisteme de telecomunicatii. E ok? Imi poate asigura un loc de munca bine platit atat in tara cat si in străinătate?

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Da. Stai linistit.