| leonioid222 a întrebat:

Care sunt criteriile principale( permis de sedere tip A, B, calificare, limba germana etc.) ale unui cetatean roman de a capata un job in Elvetia?

Răspuns Câştigător
| MedRex a răspuns:

Limba germana conteaza enorm de mult, iar celelalte criterii depind de ce hotarasc cantoanele, daca exista limitari sau nu. Adica ori esti inalt calificat ori necalificat sa faci treaba de jos. Am prieteni in Elvetia si ambii intra in categoria de inalt calificati