| chocolate27 a întrebat:

Care sunt facultatile ce NU implica o cunoastere aprofundata a stiintelor exacte?(mate, fizica, chimie, biologie)

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fac. de filologie, psihologie, sociologie, istorie, arte plastice /vizuale, stiinte agricole, muzica( cu exceptia arhitecturii )
Geografia, geologia si biologia implica un nivel de cunostinte dar in niciun caz ca cel cerut la fac. de chimie, medicina, fizica!

| Foxilikkkă a răspuns:

Facultatea de Litere; Fac.de Psihologie, Sociologie, Filozofie; Facultatea de Istorie, Facultatea de Drept; Jurnalismul, Stiintele Comunicarii; Limbi Straine; Stiinte politice; Fac.de muzica; arte plastice/vizuale; Regie/film; Facultatea de Teatru si Televiziune; Facultatea de Educatie Fizica si Sport; Stiinte Socio - Umane si Juridice; Facultatea de Stiinte Juridice, Sociale și Politice; Stiintele Educatiei, Psihopedagogie, Pedagogie, Teologie!
Cam astea ar fi! Exact de ce am si eu nevoie!
Sper ca ti-am fost de ajutor.:*

| metatheory a răspuns:

Daca prin aprofundata intelegi cunostearea disciplinei in toate ramurile ei, atunci sunt toate facultatile mai putin cele de mate, fizica, chimie, biologie.
Daca prin aprofundata intelegi cunoasterea unei ramuri a acestor discipline la nivel superior:
-Litere, Muzica, Teatru, Film, Istorie, Sociologie, Psihologie, Arhitectura, Geografie, Teologie.

| andreeeeeeeea a răspuns:

Stiinte economice, faci decat in sem 2 matematica adica cel putin asa am facut eu.