| lSarcastiquel a întrebat:

Cat castiga un avocat? Dar o asistenta medicala? Care credeti ca ar fi mai avantajoasă?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Decât sărac și bolnav, mai bine bogat și sănătos

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Avocatul isi face singur banii, in functie de cati clienti are.
Asistenta medicala este subordonata, deci primeste aceeasi suma in fiecare luna.
Per total, dupa ceva ani, un avocat castiga mai mult decat o asistenta.

| BeSmart17 a răspuns:

Eu consider ca un avocat primeste mai mult decat o asistenta deoarece:
Avocatul are mai multi clienti si fiecare apeleaza la el cu cerinte diferite+cu diferente de pret asa ca daca ai vreo 2/3 clienti pe saptamana castigi suuuper bine! Sper ca te.am ajutat!

| AnnaCarrina a răspuns:

Daca esti un avocat bun, clar vei castiga mai bine decat o asistenta medicala.