| anonim_4396 a întrebat:

Cat câștiga un manager începător? Este o meserie căutată?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Manager e o denumire atat de vaga. manager poti fi si la chioscul din coltul blocului, manager poti fi si la o multinationala alaturi de alti 100 de asa zisi manageri.

| RoCkKiD a răspuns:

Termenul de manager se refera in companii la functii de conducere si acolo nu te angajeaza nimeni sef, o sa ai destul de multa experienta in momentul in care o sa ajungi manager. happy

In alta ordine de idei, exista pozitii de prject manager care se platesc de pe la 2000 de lei..doar ca posturile sunt putine si se gasesc greu firme care sa vrea incepatori.

Sper doar ca nu esti unul din oamenii care are impresia ca de la faculta de management iesi sef pentru ca perceptia este mai mult decat gresita. happy

spor

| Doja a răspuns:

Ca sa fii manager trebuie sa stii sa faci intr-un anumit domeniu, sa intelegi procesul de productie, fluxul de informatii, bugetare, psihologie etc. Este o ocupatie foarte buna pentru cei care pot face asta buna.

problema este ca oamenii nu fac diferenta intre sef si manager.