| StrongHeart a întrebat:

Cat de greu e sa iti gasesti job ca tehnician dentar in Romania? E cautata aceasta meserie?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Tehnicienii dentari BUNI sunt putini si cautati (ei fac protezele dentare si nu numai).
Ca si orice meserie rara, si tehnicienii buni sunt cautati si bine platiti.
Evident, dupa ce inveti meseria la scoala, trebuie sa lucrezi multi ani langa un tehnician bun, pana ce cumulezi suficienta experienta pentru a lucra singur (altfel repede ti se face reclama negativa).

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Daca esti bun iti gasesti de munca atat in Romania cat si in afara ei

| Mirel4412 a răspuns:

E o meserie foarte cautata in ziua de astazi si extrem de bine platita.