| Axys a întrebat:

Caut loc de munca ca DJ doar in Iasi cine ma poate ajuta?

Si voa Rog sa nu ma jigniti pentru ca imi place foarte mult happy as fi recunoascatoare!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca DJ amator, pot sa-ti dau cateva sfaturi.
In primul rand, cand iti cauti loc de munca trebuie sa 'le ai' bine, nu prea e loc de invatat in club, adica nu mergi la nivelul la care nu poti sa pui beat pe beat, fara sync.
Daca iti place foarte mult, banuiesc ca exersezi mult. Fa mixuri, alege-ti (daca nu ai deja) numele de dj, asigura-te ca nu este alt dj sub acel nume, si umple netul de mixurile tale.
Cand ai curaj, si incredere in tine, mergi in cluburi si lasa-le cate un cd demo, cu date de contact.
Majoritatea ti-l vor asculta, mai ales daca au nevoie de dj, iar daca te descurci, vei fi chemata, cel putin pentru o proba.
Mult succes!
Daca ai deja mixuri pe net, lasa un link, sunt curios happy

| TurboBoost a răspuns:

Nu sunt din orasul tau ca sa iti pot da un raspuns concret, insa ai putea sa incerci pe la cluburile din zona, sa te interesezi daca au nevoie sau daca au posturi libere. Nu cred ca ai nimic de pierdut, iar daca nimeresti persoane care vor sa te ajute te pot tine minte pentru un viitor post liber. Succes