| rotariurazvan a întrebat:

Ce as putea deveni daca urmez o facultate de medicina? dar daca urmez o facultate de fizica (nu fizica in senul de sport fizica in sensul de trigonometrie etc)?

1 răspuns:
| Iiulia a răspuns:

Ei bine, daca faci o facultate de medicina, nu ai mai nimic, pentru ca mai trebuie sa faci masterul (cam 6 ani) si inca vreo 10 ani de practica, sau cv de genul. Dar mi se pare o meserie nobila(si eu vreau sa fiu doctor)
Practica si masterul inseamna sa lucrezi intr-un spital si sa inveti sa "fi medic". Daca nu ma insel esti si platit, dar sigur e o suma mica.
Iar fizica, probabil depinde de cat esti de bun poti fi inventator sau profesorsi cam atat, cred desi e o facultate foarte grea.
Ar trebui sa te interesezi si din alte surse.