| xlmpq a întrebat:

Ce cariera ati urma? de ce?

15 răspunsuri:
| BaronVonBavaria a răspuns:

Eu as vrea sa devin ghid turistic pentru ca imi place foarte mult sa calatoresc sunt o persoana sociabila as face meseria asta si pe gratis pentru ca daca faci ceva din placere nu mai conteaza cat castigi

| Psihiatra a răspuns:

As vrea sa devin criminalista sau judecatoare ca sa pot indrepta, pe cat poate un singur om aceasta tara

| mirunaioana a răspuns:

Judecator sau jurnalist pentru ca imi place foarte mult sa ma joc cu literele, sa compun si nu in ultimul rand sa respect regulile si legile si sa fiu dreapta fata de mine insami si fata de ceilalti oameni!

| Jadis a răspuns:

Avocat. Suntem o familie de avocati, mama, tata, acum si soramea urmeaza facultatea de drept. Ma vor ajuta si eu si asta e visul meu de cand eram micuta. E frumos sa protejezi oamenii, sa-i sustii in fata legii si de la nedreptate. Devii un eroubig grin

| Meryem027 a răspuns:

Medicina. Pentru ca imi place cu adevarat medicina, pentru ca vreau sa ajut oamenii, in masura cat pot. E o meserie extraordinar de frumoasa big grin

| PopStarInMyMind a răspuns:

Pai...reporter pentru ca imi place foarte mult sa scriu(orice:cantece, povesti, articole etc.)!

| BackAgainToTPU a răspuns:

Computer programmer, e de viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholog. Ma atrage tot ce tine de asta.

| Dutzulescu a răspuns:

Inginer in electronica de putere, masini electrice si actionari electrice, pentru ca doar atata stiu.

| Maryabaii a răspuns:

Eu as urma judecatoria sau medic oftalmolog pentru ca totul e sistematizat si se castiga foarte binewinking

| IrInA9618 a răspuns:

As urma arhitectura, deoarece imi place desenul si geometria, si nu este o meserie unde sa faci mereu acelasi lucru, proiectezi case, mereu alte proiecte, mereu ceva nou

| Mejustme a răspuns:

Avocata

sau actrita

| PinkyPu a răspuns:

Salut.Pai eu vreau sa ma fac politista pentru ca imi place actiunea.

| danadyana a răspuns:

Sincer eu as vrea sa devin medic chirurg pentru ca ma simt atrasa de acest domeniuwinking
dar voiam si eu sa te intreb ca am observat din numele tau ca tii cu Steaua... poti sa imi spui si mie de cand e tatarusanu la Steaua si cati ani are te rog...iti dau fundita daca imi raspunzi

| teodora_2333 a răspuns:

Buna! Este adevarat ca imi place foarte mult arta, insa cred ca medicina este facultatea pe care as vrea sa o urmez.