| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac chimistii? Cum sunt platiti chimisti? Unde sunt angajati chimistii?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Chimistii nu prea mai fac nimic, multi sau angajat ca si profesori, altii si-au schimbat meseria.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Am fost ignorat de ala. Daca mai ai ceva de spus fa-o aici.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Am gasit.
Da. Nu mai am.

| Macryna a răspuns:

Poti fi medic legist daca stii super bine chimie! O colega de-a mea vrea sa se faca medic legist si are numai 10 la chimie. Si eu sunt la fel cu chimia dar inclin spre romana, ador romana materia mea preferata big grin, am vrut s-o spun chiar daca nu-ti pasa big grin.

| anonim_4396 explică (pentru Macryna):

Ma bucur ca sunt unii carora le place romana.
Pe mine ma bate rau straight face Ma rog, doar partea cu textele si comentariile si celelalte lucruri grele, la gramatica stau bine.
Si eu vreau sa devin medic, dar ma gandeam ce as putea face daca nu intru la medicina.

| Macryna a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeeeeiiiii daca iti place si biologia intri! Ce chiestie eu la gramatica nu stateam bine si anul asta am luat 10 in teza am avut verbul dusmanul meu de moarte si am facut corect nici acu' nu-mi vine sa cred, dar nu asta conteaza voiam sa zic ca daca ai vrea sa te faci medic legist trebuie sa ai stomac si inima tare nu oricine poate pune mana pe cadavre, mie mi se face rau doar cand vad o musca laughing))))) sunt scarboase!

| anonim_4396 explică (pentru Macryna):

10 :O? stau prost cu partea de uman, eu sunt cu realul.
Oricum cadavrele nu se mai pot ridica de acolo sa-ti faca ceva, asa ca frica dispare.

| Macryna a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mie imi e frica si de intuneric de aceea in camera mea am un beculet care lumineaza noaptea laughing), cred ca as murii doar vazand un mort laughing)), nu-mi place matematica bine mi-a iesit 9 media dar tot nu-mi place sunt foarte neatenta defectul meu maxim laughing))

| ZoomLool a răspuns:

Chimistii se ocupa cu substantele. Faza cu plata nu stim de unde sa ti-o spunem. Pot fi angajati in farmacii, etc.