| BakerMan a întrebat:

Ce facultate ați alege :
1. Facultatea de limbi străine
2. Facultatea de management si marketing in afaceri economice
3. Facultatea de medicină
Argumentați răspunsul.
Toate îmi plac, nu știu la care să renunț

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic management si marketing, ai mai multe posibilitati de angajare dupa. Si la medicina sunt, dar e rezidentiatu ala pe care ai sanse sa nu-l iei si ai pierdut 6 ani din viata de pomana.
IAr cu limbile straine...Mi-a zis asta chiar o profesoara de engleza, daca n-ai efectiv o pasiune pentru predat limbi straine in scoli, n-are sens sa te duci. E o pierdere de timp.

| AqCoX a răspuns:

Eu dintre astea 3 as alege facultatea de medicina. Ajuti oameni si creste inima in tine cand vine cineva si iti multumeste pentru ca l-ai ajutat. Partea proasta este cu rezidentiatul si banii...