| Derkes a întrebat:

Ce facultate as putea alege daca pe viitor as vrea sa devin ghid turistic? Sau un loc de munca bazat pe turism.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a deveni ghid turistic este suficient sa faci un curs de pregatire si sa dai examen de atestare.

| Donsavas a răspuns:

Este o meserie, nu profesie deci nu necesita studii superioare ci doar o pregătire profesională.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Turism si alimentatie?

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pentru ghid e suficient sa ai un curs dar daca vrei sa faci o facultate de geografie la cluj.