| anonim_4396 a întrebat:

CE FACULTATE SA ALEG: management, asistenta manageriala si secretariat, administratie publica, merceologie si managementul calitatii, economia comertului, turismului si a serviciilor, finante si banci sau contabilitate si informatica de gestiune?
Mentionez ca nu-mi place matematica si vreau sa ma feresc cat posibil de ea.

10 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Casierele de la Kaufland au majoritatea studii superioare.
Cea de la casa 28 este specializata in managementul calitatii iar casa 29 finante si banci.
Care dintre ele crezi ca scaneaza codul la cartofi mai bine pentru 950 de ron pe luna?

| wolder a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Deci ce zici sa aleg?

| aliceinchains a răspuns:

Altceva decât astea... Plus că dacă nu vrei matematică, poți alege și altceva, sunt multe la care nu găsești matematică deloc. Plus că mi se pare că nu faci cine știe cu ce ai zis tu, iar dacă nici n-o să-ți placă, cu atât mai mult...

| wolder a răspuns (pentru aliceinchains):

Imi place literatura, am note mari la romana si engleza. astea imi plac. citesc mult. mai am posibilitatea de limba si literatura engleza

| aliceinchains a răspuns (pentru wolder):

Intra pe unibuc, e site-ul Universitatii Bucuresti, si te uiti acolo de facultati, e lista cu toate. Apoi te poti informa despre fiecare, sa iti faci o parere. Dupa ce ai ca optiuni, 1-2-3 facultati, poti sa cauti persoane care sunt acolo, sa auzi impresii, te va ajuta. happy

| wolder a răspuns (pentru aliceinchains):

Nu merg la facultate la Bucuresti

| aliceinchains a răspuns (pentru wolder):

Nu conteaza, te poti uita pe lista, am zis, lista cu facultati, poate te ajuta cumva. Daca tu nici nu ai idee si mai sunt cateva zile pana la inscriere, e cam naspa. Daca mai ai un an sau mai mult, atunci mai ai timp de gandire. Dar daca nu gasesti nimic care sa iti placa si intrebi aici ce sa alegi, asta spune ceva...

| kracadille a răspuns:

Aproape toate facultatile de aici sunt cu matematica.Cel mai bine ar fi contabilitate.Iti deschizi propria firma si este o meserie destul de banoasa big grin

| wolder a răspuns (pentru kracadille):

Matematica o gasesti oriunde, dar nu vreau sa ma bazez mai mult pe asta. Din cate ai spus ai ales-o pe cea mai plina de mate, proasta decizie. Am facut un curs de contabilitate si e matematica o groaza, deci cred ca e ultima optiune, nu de alta dar vreau sa raman sanatoasa mental.

| IsabelaAdelinaC a răspuns:

Dacă îți place literatura engleză, nu văd de ce nu ai putea da acolo. Nu ieși strict profesoară de engleză, ci și translator, interpret, poți traduce subtitrările filmelor, poți preda engleza în firme sau persoanelor mai învârsta care vor să o știe sau să își perfecționeze vorbirea, etc. Poți face multe cu facultatea de engleză, iar unele meserii sunt chiar bănoase happy. Baftă multă!