| alexutza222 a întrebat:

Ce facultate si respectiv ce perspective de viitor ati alege dintre:
Istorie-profesor de istorie sau muzeograf
Psihopedagogie speciala-invatatoare la copii cu probleme/ logoped
Pedagogie-profesor de sprijin/ logoped.
Mersi!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Niciuna.
Nici istoria, nici pedagogia nu-mi plac, dar nici sa prafuiesc rafturi la un muzeu.

| AntonDemian a răspuns:

Profesor de istorie

| mihai005 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege istoria. Meseria de profesor sau muzeograf poate sa-ti dea mai putine batai de cap si plus ca pe langa celelalte nu te incarci cu fel de fel de energii negative. Doar studiezi, cercetezi, porti conversatii, povestesti.