| Rowanna09 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmezi ca sa ajungi stewardesa? Cat are salariu o stewardesa?batting eyelashes funda

5 răspunsuri:
| zzzzz a răspuns:

Nu exista facultate pentru aceasta meserie. Cred ca este doar un curs pentru asta. Cauta pe internet mai multe informatii.

| just13 a răspuns:

Eu visez la job-u asta din cate am vazut pe net salariul este bunicel :d te la sa te documentezi http://cariera.ele.ro/......6813.html; http://femina.rol.ro/art/19466-104-meseria_de_stewardesa.htm funda?

| InSaNe_6155 a răspuns:

este un curs special de vreo 4-6 luni nu stiu exact... salariu. pf depinde de firma iti dai seama... dar oricum salariu de inceput 20 mil parc dar am inteles ca se plateste gen pe curse. cate curse faci sau ceva de genul

| Denisa_2520 a răspuns:

Cred ca o facultate gen : relatiile cu clientii. si are intre 1.000-1.500 euro salariu

| chast a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa faci niste cursuri cateva luni si apoi sa dai niste examene. si te costa in jur de 3000 euro, dar daca promovezi cursurile, asta nu inseamna ca cineva te va angaja sigur.