| Marrythenight a întrebat:

Ce fel de biologie se invata in clasa a9-a? dar in restul anilor? ( stiinte ale naturii )

6 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

În clasa a IX-a şi a X-a se face biologie vegetală, iar în a XI-a şi a XII-a, biologie umană

| Miree a răspuns:

În clasa a IX a faci biologie vegetală, la fel şi în clasa a X. După, până în clasa a XII, studiezi biologia umană care nu este grea şi este bine să ai cunoştinţe.

| Marrythenight explică (pentru Miree):

Stiu ca e bine sa ai cunostinte, pentru ca vreau sa dau la medicinahappy

| Miree a răspuns (pentru Marrythenight):

Gânduri măreţe! Multă baftă! Dacă faci totul cu credinţă o să reuşeşti!

| Marrythenight explică (pentru Miree):

Multumec frumos, sa fie cu noroc! happy

| MariusSB a răspuns:

Buna!

*In clasa a 9-a: Botanica
*In clasa a 10-a:Zoologia
*In clasele a 11-12:A 11 se axeaza mai mult pe "Celula", genetica, si apoi anatomia umana!

Multa Bafta!