| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de politist iesi de la Campina? si ce salariu ai la debut? Va rog spuneti-mi!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa absolvire esti agent de politie (primul grad de subofiter). Despre salariu intreaba un agent de politie.

| laur3ntziu00 a răspuns:

Depinde de ce profil vei avea la absolvire (rutier, criminalistica etc), gradul fiind agent.
Salariul este undeva la ~1500 de lei.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

După ce faci școala de poliție ieși subofițer, salariul este de vreo 10-15mil dar o sa cresti in grad(urmatorul grad este ofiter) si o sa primesti mai multi baniwinking
Funda?

| WgStefan a răspuns (pentru Adi_Chindea_1995):

De unde stii? sau spui asa de la tine?

| laur3ntziu00 a răspuns (pentru Adi_Chindea_1995):

Urmatorul grad este ofiter? Te rog eu, nu mai dezinforma lumea!
Nu se iese subofiter, ci agent! In politie nu mai sunt subofiteri, sunt agenti.
Dupa absolvire iesi agent, urmatoarele grade fiind: agent principal, agent sef adjunct, agent sef, agent sef principal, toate aceste regasindu-se in corpul agentilor, corpul ofiterilor fiind cu totul altceva.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Am rude la câmpina (veri) și ei mi-au explicat și mie...(și eu vreau să devin polițist)