| ghidcumparator a întrebat:

Ce inseamna pentru tine sa mergi zilnic la serviciu, daca esti antreprenor?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

O mare satisfactie...pentru ca am ajuns acolo...

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Foarte multe batai de cap!
Niciodata nu stii ce te asteapta!
- Raspunzi de toti angajatii din subordine, pe care trebuie sa-i indrumi, coordonezi, sa-i asiguri activitate productiva de profit.
- Raspunzi clientilor pentru toate neajunsurile organizatorice din firma, boacanele angajatilor etc
- Trebuie sa asiguri salariile angajatilor integral si la termen
- trebuie sa depui n*m declaratii, tipizate, balante, bilanturi, toate la termen, deoarece in caz contrar amenzile le suporti din propriul buzunar
- ziua intreaga-ti e ocupata cu problemele din firma, uneori si noptile
--- etc ---
Si la urma, ca toate sa fie bune si fumoase, vine soacra-ta si-ti reproseaza cu gura mare: "Netrebnicule! De ce nu te ocupi de familie, de fiica-mea, de copii tai?" crying