| aripifrante a întrebat:

Ce limbi (in afara de engleza) trebuie sa inveti pentru a intra la Facultatea de Relatii Internationale? Sau ce limbi te invata acolo? In ce orase se gasesc astfel e facultati?

Răspuns Câştigător
| addme a răspuns:

In Bucuresti de exemplu gasesti facultatea asta la 3 universitati, ASE, Spiru Haret si Romano-Americana! Eu am facut la Spiru Haret si am facut franceza si engleza, iar cursurile se bazeaza mai mult pe istorie! La ASE si Romano-Americana sunt Relatii Economice Internationale si banuiesc ca au si ceva mai multa matematica si alte materii de calcul! Poti intra pe siteurile universitatilor respective si poti afla mai multe detalii acolo!
O zi buna!