| papuciirupti a întrebat:

Ce meserie credeti ca ar mai fi de viitor? sa poti intretine o familie decent. ca inginer in constructii credeti ca as putea sa ma angajez relativ mai repede in Romania?

8 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Doctor inginer sau cv in domeniul IT nu sunt toate variantele dar acestea sunt cele mai cautate si nimic nu iti asigura un job sigur

| papuciirupti explică (pentru Eduard619):

Si acest doctor ce face mai exact? conduce mai multi ingineri sau el spune ultimul cuvant?

| neutrino a răspuns (pentru Eduard619):

Mare dreptate ai, daca te poti angaja ca doctor inginer, om te-ai facut!

| Eduard619 a răspuns:

Ideea este ca noi nu putem sa iti spunem ce sa te faci poti face ce vrei tu daca esti cu adevarat pasionat.

| papuciirupti explică (pentru Eduard619):

Constructiile nu sunt pasiunea mea, sa imi doresc asta neaparat, in general imi place sa construiesc si m-am legat de asta si de viata si inca un plus ca sunt la un colegiu tehnic pe constructii si sunt cel mai bun din clasa... ma rog. cel mai mult ma intereseaza o viata materiala decenta, vorba aia sa am cu ce sa cumpar o paine. la ce vremuri avem...

| Dugalle a răspuns:

O meserie ce apartine de domeniul tertial - bunuri si servicii sau mai bine, sa ai un viitor si mai sigur, de al patrulea domeniu nou aparut ( am uitat cum se numeste ) ce include cercetarea si ingineria in automatizari.

| Perpelea_Ionut_1990 a răspuns:

A vrut sa zica doctor sau inginer

| papuciirupti explică (pentru Perpelea_Ionut_1990):

Dupa cum se vede nu e vina mea ca domnul a uitat sa puna o virgula si nu e bine sa il judecam noi in lipsa pentru ca nimeni nu e perfect. el doar si-a spus parerea si atat. si poate el chiar stie ceva si nu e o confuzie, toate cele bune. happy