| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Asistență Medicala Generala? Este grea? Se invata la fel de mult ca si la medicina? * Aici ma refer la timpul alocat invatatului, deoarece stiu ca un student la medicina are de 10 ori mai multa materie de invatat*
Ideea este ca sunt buna la bio, media din bac e bunicica, la fel si media din liceu si cred ca am toate sansele sa intru, insa nu sunt neaparat genul de persoana care sa stea numai in casa sa invete si mi-as dori pe timpul facultatii sa ma si angajez undeva part-time, de aceea imi doresc sa stiu daca voi avea suficient timp liber, daca merita sa fac facultatea aceasta sau ar fi mai indicat sa ma inscriu la o postliceala.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Vrei să fii bun/ă in meserie (că doar d-ai inveți, nu?) nu te cramponezi de "Este grea? Se invata la fel de mult ca si la..."

E grea dacă nu te duce, asta e concluzia