| adela2012 a întrebat:

Ce parere aveti despre internship? Vreau sa devin avocata si sunt curioasa daca aceste cursuri ma vor ajuta

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La orice curs poti invata in plus.
Cu orice activitate iti dezvolti experienta de viata.
Toate pot fi folositoare in viata omului, in orice domeniu.

| GdX a răspuns:

Nu sunt cursuri draguto, este munca voluntara. Lucrezi intr-o firma si prinzi experienta. Ajuta foarte mult. Iti recomand sa faci cat mai multe internship-uri.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu sunt cursuri. E munca pe gratis, practica, daca vrei. Ai mai mari sanse sa-ti gasesti de munca daca faci internship... Dar nu e garantat, mai ales in domeniul ala...