| EmylyaEmy a întrebat:

Ce parere aveti despre jobul de insotitoare de bord/stewardesa?
Dar despre acest job practicat in tarile arabe?
Merita daca iti doresti sa vizitezi orase mari ale lumii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un job interesant, dar nu cred ca vei avea chiar atat de mult timp sa vizitezi orasele... depinde de program

| Porcusorul a răspuns:

Vei vedea aeroporturile si hotelurile unde te cazezi. Eventual orasele lumii, dar din avion. Foarte rar vei avea timp de o iesire, mai ales ca majoritatea aeroporturilor importante sunt in afara oraselor.

Este o meserie foarte solicitanta, bine platita, cu cerinte mari la angajare, insa nu vei avea sarbatori, trebuie sa fii disponibil de plecare in orice minut din zi si din noapte, si foarte greu iti vei intemeia o familie.