| Goje_Alexandru_1999 a întrebat:

Ce poti sa te faci daca urmezi profilul de stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| mihaela0205 a răspuns:

Pai nu iesi nimic daca urmezi stiintele sociale. Iesi ceva daca urmezi o facultate. La liceu doar te specializezi pe un anumit domeniu pentru a face fata facultatii.
Daca esti la stiinte sociale, ai putea urma facultatea de: drept, administratie publica, sociologie, psihologie, filosofie, istorie, geografie, geogra-turism, jurnalism, stiinte politice, litere.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| alexs99 a răspuns:

Daca urmezi profilul de stiinte sociale poti sa te faci politician, psiholog, avocat sau economist.

| Aberdeen a răspuns:

Economist sociolog, politician, chiar si psiholog, etc...

sper ca te-am ajutat.o zi buna

Răspuns utilizator avertizat