Întrebare recomandată | Ioan489 a întrebat:

Ce profiluri si ce facultate ar trebui sa fac sa ajung programator web? Eu stiu:css,html,php,mysql, javascript, jquery si ce alte limbaje ar mai trebui sa invat? Se gasesc locuri de munca usor in aceast domeniu? Daca dau la filologie nu pot sa dau la facultatea de informatica?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care ar fi logica sa dai la filologie daca vrei o cariera in it? si probabil nu poti sa la facultatea de informatica de la profilul de filologie pentru ca, depinde si de facultate, ai nevoie de media anilor de liceu, sau de nota de la bac la matematica

| trolololo a răspuns:

Daca dai la filologie nu faci matematica prea multa. La facultatea de Informatica se cer cunoștințe destul de avansate de matematica.

Evident poți merge la info, dar o sa fie foarte dificil, neavând bazele matematicii.