| Maria_7245 a întrebat:

Ce puteti spune despre "Caracterul ne face destinul"?happy

Răspuns Câştigător
| deea_4470 a răspuns:

Pai se refera la faptul ca oamenii isi fac propria soarta cu mana lor. Vorbind despre caracter,fiecare om are unul. Iar asa cum ne comportam, asa vom si primi. Sau mai exact este un proverb : "Asa cum iti asterni, asa dormi ". E vorba despre vointa fiecarui om.Bine faci, bine primesti.winking happy

2 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ca e scris invers

| viorikutza a răspuns:

Da,se mai aplica citatul! Pentru ca oamenii isi fac caracterul cu mana lor! Dar parca nu sunt prea sigura avand in vedere ca unii oameni cunosc persoane cu un loc de munca unde se plateste bine,si acea persoana ( de obicei din familie) il poate baga si pe el la locul acela de munca,chiar daca nu stie nimic, si mai primeste si bani! Asa ca nu prea stiu, dar in genrelal isi determina destinul dupa caracter!