| Frank51 a întrebat:

Ce sanse am sa intru la facultatea de automatica si calculatoare in Brasov cu media de bac 6.61? Am un loc asigurat daca intru la fara frecventa?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Facultatea din Brasov nu are forma cu "frecventa redusa"(IFR) ---doar "cu frecventa"! Vezi in link :http://www.unitbv.ro/fiesc/ProgramedeStudii.aspx
Daca ai fi candidat in 2015, cu 6.61 media de bac si nota 5 la matematica, nu ai fi fost admis nici macar pe locurile cu taxa la automatica si informatica aplicata. Fa-ti o idee, consultand listele cu rezultatele admiterii 2015:http://www.unitbv.ro/fiesc/Admitere/Admitere2015/RezultateAdmitere2015.aspx

| MultiCore a răspuns:

Decat la fara frecventa mai bine stai acasa. Nu te ajuta deloc. Chiar daca intrii, la taxa sigur, nu sunt sanse sa te descurci pe parcurs decat daca esti foarte perseverent la media asta, mai ales ca la facultate e muult mai greu. Daca nu ai reusit sa iei nici macar bac-ul cu nota mare nu te avantajeaza deloc. Daca te-a tras in jos romana ai scapat. Ce nota ai avut la mate/info?

| Frank51 explică (pentru MultiCore):

6.7 Romana, 5 Mate, 8.15 Biologie...