| questionable a întrebat:

Ce studii am nevoie pentru a fi profesor de socio umane la liceu? Ce facultati as avea de ales pentru asta?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Studii de sociologie, comunicare și probabil psihologia educației, atât licența, cât și masterul. Te uiți la mai multe universități să vezi ce facultăți oferă, și ce specializări, poate să difere numele sau conținutul de la una la alta.

1 răspuns:
| TheGentleman a răspuns:

Să absolvi facultatea de socio-umane licență/master și să termini modulul II psihopedagogic.