| outlandish a întrebat:

Ce suma poti castiga aproximativ din meseria de translator?

5 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Nu este o suma fixa, depinde cat de corect traduci, coerenta ta in vorbire, adaptare, etc. P.S:Si mie imi surade meseria de translator! Multa bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca lucrezi legal si numai legal nu prea mult, acum depinde si limba folosita la traducere dar si documentele respective

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de volumul de munca, de cit de mult si bine traduci.

| Fulbaster a răspuns:

Depinde de limba si unde esti, dar in general se castiga foarte bine.

| Toutui a răspuns:

Depinde unde te angajezi si ce limbă traduci. De exemplu după părerea mea din engleza in roman este mai usor si presupun si mai ieftin decât din chineză/japoneză in romana si probabil costa si mai mult.
Uite si un articol : http://www.proz.com/......A2nia.html