| Nevroza a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa devii politist psiholog? Adica sa lucrezi la psihosociologie, la politie. Trebuie sa ai Facultate in domeniu sau doar trebuie sa dai un examen de avansare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a fi psiholog, indiferent in ce domeniu al psihologiei, trebuie sa termini o facultate de psihologie si apoi sa te incadreze in politie din sursa externa sau ca psiholog.

| Nevroza explică:

Politist*

| alexutza222 a răspuns:

In realitate trebuie sa ai pile.
Teoretic trebuie sa faci psihologie pentru a fi psiholog, iar apoi pe baza pilelor sa intri pe un post in politie. Dar fara pile nu faci nimic.