| mirel68 a întrebat:

Cine imi poate explica in mare cum se lucreaza cu programul excel-world...

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Excel-world nu exista. Nici excel-word. Sunt doua programe diferite, componente ale pachetului Microsoft Office. Excel este un program de calcul tabelar, iar Word este un editor de text.
Utilizarea lor nu se poate invata "in mare" prin cateva sfaturi, exista multe manuale care iti vor fi de un real folos. Asta daca vrei intr-adevar sa iti usurezi munca, din experienta iti spun ca 90% dintre utilizatori folosesc in munca lor doar 10% din capacitatea acestor programe. Din simplul motiv ca nu au idee despre cat de mult pot face acestea.

| AldanaBlue a răspuns:

Eu am mai recomandat link-ul asta pentru cineva, daca vrei sa inveti vei gasi aici tutoriale office. Nu te uita la ele ca la un film, incearca sa faci in acelasi timp cu trainnerul.
Si mai poti cauta si tu pe net. E ffff mult, deci aici sa iti explice cineva - slabe sanse.

http://www.itlearning.ro/tutorials/

| unicka a răspuns:

In excel-word trebuie sa faci calcule cu formule matematice. excel-world nu prea stiu la ce se refera.