| selecta a întrebat:

Considerati ca este corect sa-ti dai demisia din motiv ca seful ti-a aruncat invective fara sa-i fi dat vreun motiv intemeiat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selecta, am votat o romanie a bunului simt.acum ne trebuie o revolutie a bunului simt, pe piata muncii si in relatiile oamenilor de rand cu romania nesimtita a patronilor.cu aducerea in legalitate a tuturor practicilor de eludare a taxelor si impozitelor, de catre ei, si de apreciere a muncii oamenilor care le cresc conturile.de adevarata apreciere. dar aceasta revolutie a bunului simt pe piata muncii nu se poate realiza decat atunci cand toti, dar toti care produc ceva, in orice domeniu, vor face greva, pebtru a se vedea ca daca dai din maini si alergi cu picioarele, mananci. daca nu, nu.cand va fi spectrul saraciei si foamei la curul lor fiindca nu mai vrem sa muncim doar pentru ei, atunci de abia, vor zice; trebuie sa le dau si lor ca sa am si eu.altminteri murim toti.deci e putin probabil sa se intample asa ceva.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz. Ii faci raport directorului general, ceri sprijinul sindicatului, il actionezi in judecata daca ai martori. Poti alege ce crezi ca te avantajeaza, dar nu il ierti pentru mojicie. Nu esti sclav pe plantatia lui. Respectul trebuie sa caracterizeze relatiile la locul de munca!

| rocsanika a răspuns:

Da normal de ce sa fiu acusata pe nedrept