| alexandrucr a întrebat:

Cum ajung vames? Trebuie sa urmez o facultate?

Răspuns Câştigător
| gloria_1375 a răspuns:

Specializarea de agent vamal se studiaza doar in Scoli Postliceale cu durata studiilor de 2 ani. Din ce localitate esti?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Exista o scoala postliceala de 2 ani de "agent vamal" (la Ploiesti parca) si o facultate de "expert vamal".

Stefan
| Stefan a răspuns:

Exista cursuri la scoala postliceala F. E. G., de unde poti iesi agent vamal. Poti urma cursuri in in urmatoarele orase; Bucuresti, Iasi, Pitesti, Brasov, Sibiu, Giurgiu, Targoviste, Targu Mures si Bacau.

| feelalive a răspuns:

Vamesul este un politist...prin urmare trebuie sa urmezi o scoala de politie si acolo sa-ti alegi specializarea asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| alexandrucr explică:

Craiova