| anonim_4396 a întrebat:

Cum e la liceul sanitar? De acolo ajungi mai usor la medicina? Eu as vrea sa devin asistenta stomatologica! Mss.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yami_2526 a răspuns:

LOL liceele sanitare au fost DESFIINTATE! acum te duci la un liceu care are profilul stiinte ale naturii

| andreiyo50 a răspuns:

In liceul respectiv vei aveam mai multe ore de biologie, adica vei studia mai mult materiile ce au legatura cu domeniul sanitar. Nu stiu ce diploma vei primi, oricum ceva legat de acest domeniu. Pentru a deveni asistenta sigur va mai fi nevoie de ceva studii de specialitate dupa liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai exista licee cu profil sanitar cam de vreo 17 ani!
Faci un liceu oarecare si apoi poti face o scoala post liceala sanitara care dureaza 3 ani, de unde obtii o diploma pe care scrie " asistent medical "