| mihaela8005 a întrebat:

Cum il cheama pe martin din nini?

Răspuns Câştigător
| ema1ih a răspuns:

Juan Manuel Guilera - Martín Parker

Juan Manuel Guilera (n. Buenos Aires, Argentina, 06 aprilie din 1986 ) este un actor şi cântăreţ argentinian. Juan Manuel sa născut pe 06 aprilie 1986, are trei fraţi, Soledad, Martin şi Camilla, cunoscut ca un tip carismatic si pasionat de cariera la care a decis să aleagă în viaţă: actorie.

Televiziune

* " Rebelde Way "- 2003 (Caracter: Ioan)
* " Refugiul "- 2006 (Caracter: Agustin)
* " patit-o Feo "- două mie şapte / 2008 (Caracter: Gonzalo)
* " Nini "- 2009 / 2010 (Caracter: Martin)
* " Pentru rochie sfinti "- 2010 (Caracter: Rodriguez) speciale de participare
* " Un An to Remember "- 2011 (Caracter: Guillermo)

Film

* " Tata a fost nebun "- 2004
* " Grey "/ Film scurt - 2005
* " cheie "/ Film scurt - 2006

Teatru şi Muzică

* Teatro Gran Rex: dansator în show RWay muzicale (2003).
* Israel Tour 2004: dansator muzicale în spectacol RWay. (2004)
* Child's Play - "Daisies" (2006)
* Planetariu spectacol, prezentarea programului-patit-o Feo "(2007)
* Spitalul arată beneficiu Ricardo Gutierrez-patit-o Feo "(2007)
* 2 prezinta River, deschidere pentru High School Musical "patit-o Feo" (2007)
* Prezentarea Showmatch patit-o Feo (2007)
* Sezonul de teatru de la Grand Rex "patit-o Feo" mai frumoasa poveste - cu peste 40 de funcţii (2007)
* International Tour patit-o Feo (2008/2009)
* Prezentare la Rex Grand - patit-o Feo "Viaţa este o sărbătoare" (2009)
* Nini, Up iluzii - Prezentarea CD-ul în Susana Gimenez (2009)
* Nini: Căutare - turism din Mar del Plata, Rosario şi Cordoba (2010)
* Nini: Quest - 11 funcţii în prezentarea sa de la Gran Rex (2010)
* Şi unde este tata? - (2011)

Asistent de producţie
Centro Cultural Borges (2005)

* "Vino la Dream (Works Teatrul pentru copii)

Anunţuri (2002)

* Cowboy gumă
* Caritas
* Banca de fotografii (grafic)
* Goodmark Burgers (grafic)

Grafică

* Revista "Rebelde Way" (2003)
* Revista "patit-o Feo" (2007-2008-2009)
* Revista "Nini" (2009-2010)
* Revista "Star Pop" (2009)
* Review "Pentru Teens" (2010)
* Revista "Faces" (2010)
* Revista "People" (2010)

Music

* patit-o Feo, La Mas Istorie Linda la Teatrul (2007)

- Song: "Un pic mai mult" cu Andres Gil, Tallo James, Vainberg Brian şi Zuviria Nicolas

* patit-o Feo, La Vida este parte (2008)

- Song: "Hip-Hop Street" cu Andres Gil, Tallo James, Vainberg Brian şi Zuviria Nicolas

* Nini, Iluzii Up (2009)

- Song: "Tu mă cunoşti" cu Gigi Bonaffino, Dias Sheyn, Masturini Stephen, Mel Chong, Muñoz Iara, Sartor Paula şi Bertotti Florencia

* "Nini, Quest", în Teatrul (2010)

- Song: "My Romeo" cu Gigi Bonaffino
- Song: "Tu mă cunoşti" cu Gigi Bonaffino, Dias Sheyn, Masturini Stephen, Mel Chong, Muñoz Iara, Sartor Paula şi Bertotti Florencia
Nominalizările
Pentru Telenovelas

* Rebelde Way (INTE Awards 2004) - a fost câştigat
* Rebelde Way (Martin Fierro 2004) - nr câştiga
* Sezonul patit-o Feo 1 (Martin Fierro 2007) - a fost câştigat
* patit-o Feo doilea sezon (Martin Fierro 2008) - nr câştiga
* Nini (Martin Fierro 2009) - nr câştiga

În muzică

* "Nini, iluzii Up" (Premios Gardel 2010) - nr câştiga

Ca actor

* Clarin Awards 2009 (Nominalizat pentru Best Newcomer pentru "Nini") - nici o modalitate de final

3 răspunsuri:
| PinkyFlor a răspuns:

Buna:)
Pe Martin il cheama Juan Manuel Guilera.
http://www.cinemarx.ro/persoane/Juan-Manuel-Guilera-1415536.html

Sper ca te'am ajutat:-*

| LaySsa27 a răspuns:

Juan Manuel Guilera-6.04.1986

| Dorii a răspuns:

Il cheama Juan Guilera
Astept Funda :X