| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ajunge traducator la o firma mare? Traducator de engleza si franceza.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Te prezinti la un concurs organizat de acea firma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Trebuie să-ți iei atestatul de traducător (la București se obține) și ulterior te prezinți la concurs pe postul de traducător.
www.ejobs.ro, www.bestjobs.ro
Pa, pa.

| vilmaristul a răspuns:

Daca ai deja atestatele necesare, simplu:participi la un interviu si obtii sau nu postul daca nu ai atestatele, mai ai de munca, mai de sustinut examene la ministerul justitiei la ambasade... succes

| crizantema a răspuns:

Te interesezi de cerintele si standardele firmei si pe urma te duci la un interviu. Bafta!

| noname_3387 a răspuns:

Pai
.
urmezi o facultate care sa urmeze spre asta
de ex.
thinking
Limbi Moderne Aplicate.
sau poate chiar si facultatea de literewinking