| Mariana696618 a întrebat:

Cum pot sa fiu admisa la " Scoala de pregatire a agentilor de politie de frontieră Avram Iancu "
Ce sta la baza?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt multe. Eu am intrat la armata si jumatate din noi am picat la vizita medicala. Urmatoarea a fost proba de pregatire fizica unde au picat multi. Pe vremea mea testarea psihologica se dadea ultima. Acum ai testarea psihologica dupa examinarea medicala.
Citeste si pe aici: http://www.avramiancu.ro/adm2017/admitere2017.pdf
Daca ai nelamuriri mai intreaba, apoi.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai liceul cu diploma de bacalaureat, sa indeplinesti celelalte conditii pentru a candida si sa reusesti la admitere. Detalii vezi pe site-ul oficial al scolii in Admiterea 2017.